הגלבוע יפה בכל עונות השנה

 
 לקחנו לנו יממה של גלבוע
 
כדי לצאת לחופשה קצרה צריך לקחת שתי החלטות , הראשונה כמובן  לאן הפעם , ושנייה – סוג החופשה . אז החלק הראשון נסגר מהר – הגלבוע ! קרוב , מיוחד והכי חשוב לא נפשנו בגלבוע כבר הרבה שנים. ההחלטה השנייה הייתה יותר מורכבת – סוג החופשה  . בדרך כלל אנחנו נוהגים לתכנן הכול בצורה מאוד מדוקדקת. כל רגע בחופשה מנוצל לתצפית מעניינת , עוד מאפה + מספר קילומטרים נוספים של הליכה / רכיבה בדרך יפה או תערוכה כל שהיא. הפעם ממש לא ! בחרנו לצאת לחופשה נינוחה , רגועה , כזו שמורידה את הדופק יש שיאמרו יותר בטן גב . וכהרגלנו הרבה בטן.
אז אורזים מזוודה קטנה בה יש שניים מכל בגד – לו ולי + בגד ים , נעליים להליכה במים וכמובן ספרים ונכנסים לרכב בשעת צהרים ונוסעים בדרך היפה לכיוון הגלבוע  - ואדי ערה , כביש הסרגל ימינה (כביש 675 ) הדרך מתפתלת לה בין שדות  וכשמגיעים לאזור מושב יזרעאל פתאום נפרס העמק המהמם לפנינו . קוביות ועיגולים של שטחים חקלאיים בצבעים שונים ,בריכות מים , ישובים קטנים ורכבת אחת העוברת לאיטה בכל היופי הזה – אחת מתמונות הנוף היפות בארצנו האהובה.
רכס הגלבוע  נפרש על פני כ-18 קילומטר ורוחב כ-8 קילומטר אורך ונכללות בו 11פסגות שהגבוהה ביניהן היא פסגת מלכישוע (536 מטר) גבולות הרכס הם נחל בזק בדרום, עמק יזרעאל במערב, עמק חרוד בצפון ועמק הירדן ממזרח. את השם גלבוע כל ילד מכיר עוד מימי בית הספר בו כולנו שיננו את הפסוק "הָרֵי בַגִּלְבֹּעַ, אַל טַל וְאַל מָטָר עֲלֵיכֶם" - מילותיו של דוד המקונן על מות שאול ובניו בקרב שהתנהל כאן. היום בהקשר של רובנו הגלבוע נקשר לאיריס הגלבוע – אז מה יש לעשות שם כשאין פריחה שאלה אותי חברתי כשסיפרתי שאנחנו בדרך לחופשה קצרה בגלבוע  - אז לידיעתך יקירה ..... הרבה!
 
להמשך הכתבה של Iris's island 

הגלבוע יפה בכל עונות השנה

לפרטים נוספים והצטרפות למועדון הציפור