מים ועוד מים - שמורות תל דן, נחל שניר והבניאס

שמורת תל דן

סוג: מים

מידע: בתשלום,קיץ ואביב, נגיש לנכים, שעות היום.

על המסלול: בשמורה כמה מסלולי טיול באורכים שונים. כולם מתאימים למשפחה. מומלץ לבקר באתר העתיקות ובמוזיאון בית אוסישקין שנמצא בכניסה לשמורה.

הוראות הגעה: שמורת תל-דן 3 ק"מ מזרחית לצומת חורשת טל.

מה עוד: בית אוסישקין הוא נקודת ההתחלה לשביל ישראל. לאלו שהולכים את הדרך דרומה.

 

שמורת נחל שניר

סוג: הליכה במים, אקסטרים.

מידע: בתשלום, קיץ ואביב, שעות היום, נגיש לנכים.

על המסלול: כ2 ק"מבשמורה כמה מסלולים אפשריים המים יכולים להגיע עד גובה הברכיים בחלק מהבריכות. בחלק מהמסלולים יש לטפס בסולם שבמקום.

הוראות הגעה: שמורת נחל שניר- כניסה במחלף הגושרים.

מה עוד: אפשרו לעצמכם לפחות שעתיים במסלול ההליכה. הפינות קסומות ולא תרצו לעזוב.

 

 

שמורת הבניאס

סוג: הליכה רגלית, היסטוריה.

מידע: בתשלום, כל השנה, שעות היום.

על המסלול: לשמורה זו שתי כניסות שונות ובכול אחת מהן תמצאו נק' עניין שונות וכמה מסלולים מעגליים. מסלול מעיינות הבניאס - שמוביל אל המעיינות שיוצרים את הנחל ובדרך עתיקות מפוארות מהתקופה הרומית, מסלול המפל והגשר התלוי - אטרקציה קרירה שמאפשרת להתקרב אל המפל המרשים של הבניאס. ומסלול קשה יותר שמחבר בין שתי חלקי השמורה.

הוראות הגעה: השביל התלוי- כניסה לשמורה מזרחית לקיבוץ שניר כ1 ק"מ אחרי צומת שניר. מעיינות הבניאס - בהמשך הדרך כ 500 מ' מזרחה מהכניסה הראשונה.

מה עוד: בחורף מסלולי ההליכה במעיינות נוטים להיות בוציים. לחובבי ההליכה ניתן לחבר מסלול הליכה ארוך ומיוחד ממבצר נמרוד אל הבניאס, או ללכת במסלול קיצי מצויין מהשמורה בשביל התלוי ועד לשאר ישוב.

 

חורשת אקליפטוס שביל לאורך הבניאס

סוג: הליכה רגלית / שביל אופניים.

מידע: כל השנה, שעות היום.

על המסלול: כ3 ק"מ לא מעגלי. מהחניון אפשר ללכת דרומה במסלול קצר אל שדה נחמיה (אם יש לכם רכב נוסף להשאיר אותו שם). ניתן ללכת צפונה כמה שתרצו עד שאר ישוב. בדרך תוכלו לעצור בפינות חמד מופלאות ולהתרחץ במים. אותו מסלול משמש גם כדרך לרוכבי אופניים (הזהרו) הרכיבה היא קלה ומישורית ומאוד מהנה.

הוראות הגעה: חניון אקליפטוס בנחל הבניאס - פונים עם השילוט לשדות כ500 מ' מזרחית לקיבוץ עמיר. ונוסעים בשדות לפי השילוט כ2 ק"מ.

מה עוד: הגיעו בחודשי הסתיו ולכו במסלול לכיוון צפון עד לחורשת הצפצפות. לא תזכרו שאתם בישראל! אם בא לכם לחקור גם את החצבאני ולראות את חיבור הנחלים מהצד השני - סעו לכיוון מלון הווילג' שם תוכלו ללכת על הטיילת היפה לאורך החצבאני.

אוכל במסלול: מתחם גן הצפון - מסעדת פוקצ'ה, המבורגרים קולומפוס, ארומה. מתחם נופית חרמון - חומוס בלובס, מסעדה הודית. פיצה המשאית בקיבוץ דפנה.

 

מים ועוד מים - שמורות תל דן, נחל שניר והבניאס

לפרטים נוספים והצטרפות למועדון הציפור