אטרקציות ואקסטרים בגליל המערבי

רכבל ראש הנקרה

סוג: אטרקציות, תצפית.

מידע: כל השנה, בתשלום, נגיש לנכים.

על המסלול: אל הנקרות שהם תופעת טבע נהדרת עם חילופי צבעים בעונות השנה וביום יורדים ברכבל תלול. ההליכה בנקרות היא כ 200 מטר, הן יפות במיוחד במהלך סערות בים כשהגלים מתנפצים בעוצמה על הסלעים. במקום מיצג אורקולי, מסעדה ואפשרות לשלב השכרת אופניים.

הוראות הגעה: רכבל ראש הנקרה

מה עוד: אל הנקרות אפשר להגיע בדרך אתגרית ומיוחדת בפעילות שייט קיאקים עם חברת קאייקי ראש הנקרה, נייד: 052-3798610, טלפון: 04-9857461. בנוסף, בסירות מירוץ של חברת טרק ים אכזיב, טלפון: 04-9823671.

 

מערת קשת - פארק אדמית

סוג: תצפית, אקסטרים, הליכה רגלית

מידע: כל השנה, נגיש לנכים, שירותים במקום, בשעות היום.

על המסלול: כחצי ק"מ לכל כיוון. השביל מסומן בצבע ירוק מוביל אל קשת סלע שנוצרה מקריסת חלק מתקרת המערה, במסלול שני מצפורים שמהם ניתן לראות את כל הגליל המערבי וחוף ים התיכון מראש הנקרה ועד חיפה. בעונת החורף יש אינספור רקפות בין הסלעים.

הוראות הגעה: פארק אדמית בגליל המערבי.

מה עוד: פארק יש כמה מסלולי טיול קצרים שכוללים בוסתנים, תצפיות נוספות, ועתיקות. וכן מסלול לא מעגלי שמתחיל בדרך העולה לפארק ומסומן באדום. בחורף קר עם הרבה רוח ניתן להזמין פעילות סנפלינג של כ30 מטר אל תוך המערה. גיא אילן מדריך טיפוס וגלישה, נייד: 052-4501039.


מבצר יחיעם - סיור עששיות ומבשלת בירה מלכה

סוג: תצפית, היסטוריה, אטרקציות.

מידע: כל השנה, בתשלום, נגיש לנכים, משקפת, פקל קפה.

על המסלול: במבצר יחיעם מבנים ששרדו מהתקופה הצלבנית והעות'מנית. ניתן להשקיף ממנו אל נחל יחיעם הירוק ולסייר בין חדרי המבצר, עמדות ההגנה והצריחים.

הוראות הגעה: קיבוץ יחיעם - מבצר יחיעם.

מה עוד: משחק חדר בריחה מיוחד ואותנטי פועל במקום בהזמנה מראש, טלפון: 077-2308338. בנוסף לביקור במבצר כדאי לבקר במבשלת הבירה – מלכה לשתות במרפסת הנוף של המבשלה ולראות את תהליך הייצור של בירה ישראלית איכותית, טלפון: 04-9856101.

אוכל במסלול: מסעדת הצוק בראש הנקרה. מסעדות בשרים במושב יערה.

אטרקציות ואקסטרים בגליל המערבי

לפרטים נוספים והצטרפות למועדון הציפור