שמורות - ציפורים ופריחה - עמק החולה

שמורת החולה

סוג: שמורה.

מידע: כל השנה, נגיש לנכים, שירותים במקום, במשך היום, בתשלום.

על המסלול: כ2 ק"מ מעגלי. שמורת הטבע הראשונה בישראל. המסלול נע בין הביצות הקדומות לאגם המשוחזר. במקום שילוט והסברים וכמה אטרקציות כגשר הצף באורך של 600 מטר, ומגדל התצפית. עדרי היחמורים והתאואים נמצאים כל השנה ובחורף המקום הופך להיות גן עדן של ציפורים מכל הסוגים והמינים.

הוראות הגעה: שמורת החולה כ 3 ק"מ צפונית לצומת יסוד המעלה

מה עוד: אם יש לכם משקפת תזכרו להביא אותה.(או שתשכרו במקום). במרכז המבקרים יש חיזיון אור קולי מיוחד ויפה. בחודשי הנדידה (אוקטובר- נובמבר) נסו להגיע עד השעה 9:30 כדי לראות את התרוממות השקנאים הנודדים.

 

אגמון החולה

סוג: שמורה, אטרקציות.

מידע: סתיו וחורף, נגיש לנכים, שירותים במקום.

על המסלול: כ9 ק"מאל האגמון ניתן לטייל בכמה אפשרויות בתשלום: רכב גולף חשמלי, אופניים או עגלות המסתור(עגלה רתומה לטרקטור) ב2019 יקום מרכז מבקרים חדש. החל מעונת הנדידה (אוקטובר) וכל חודשי החורף נשארים באגם כ40,000 עגורים וצפייה בהם היא חוויה של ספארי. כמובן שתוכלו לראות עוד עשרות מינים שונים של ציפורים ואולי אף חזיר בר מתהלך באגם.

הוראות הגעה: אגמון החולה.

מה עוד: בחורף כדאי להזמין מקום לסיור השקיעה בעגלת המסתור ולראות את אלפי העגורים נוחתים ללילה, (לא לשכוח להביא ביגוד חם). בחודשי הקיץ המקום מציע סיורי לילה מרתקים בהזמנה מראש.

 

חורשת טל

סוג: מים, שמורה.

מידע: חורף, אביב וקיץ, בתשלום, נגיש לנכים, שירותים במקום, במשך היום. משקפת, מגדיר ציפורים, פיקניק.

על המסלול: בחודשי הקיץ ניתן לרחוץ בבריכות בשמורה, בחודשים פבואר - מרץ יש מעט מבקרים והמקום מתמלא באלפי כלניות ליד עצי אלון בני מאות שנים.

הוראות הגעה: חורשת טל.

מה עוד: חפשו את היחמורים(סוג של אייל) עם הקרניים הענקיות מעבר לגדר הדרומית. בצומת חורשת טל תמצאו בשבת מלא דברים טעימים(ג'חנון, מיץ טבעי סחוט ומרק בחורף).

אוכל במסלול: צומת הגומא - מסעדת ארבורגר ואוכל אסיאתי. צומת כח – תנורין. מסעדת אשבש קרית שמונה לא בשבת. חומוס אוסול יסוד המעלה.

 


שמורות - ציפורים ופריחה - עמק החולה

לפרטים נוספים והצטרפות למועדון הציפור