שלום חברים, 

שמי עמית פורת, מנכ"ל ובעלים רשת מלונות אוליב, נשוי לשירה ואבא לתאומים גיא ואופיר.

את רשת אוליב הקמתי לפני מספר שנים ובכוונתי לגדול ולהרחיב את הרשת על מנת למנף את ענף המלונאות והתיירות בארץ וכן לאפשר לכל אורח לבחור את הסגנון/החופשה המתאימה לו מתוך תחושה של שליחות אמיתית ורצון לתת מענה לאורחים/תיירים הבוחרים להתארח אצלנו ולקבלם בסבר פנים יפות ומאירות ואין זה חשוב מהכין הגיעו.

מתוך אותה תחושה, בחרתי את השם אוליב (באנגלית-זית) ענף עץ הזית הוא הסמל המסמל עבור כולנו את השלום!

ועבורי באופן אישי, את הירוק, הטבע, השקט והשלווה המאפיינים את ארצי מולדתי בכלל ואת סביבת ילדותי בפרט.

בעיניי החיבור בין שניהם, ואולי דווקא דרך עולם המלונאות והתיירות נצליח לגעת, לחבר ולהתחבר יחד, ואם זכינו בזה ולו במעט- אז אשרינו...

 

מלונאות בישראל בעיניי-

בימים אלו אני חושב המון על מלונאות – כל יום מדברים על מבול התיירים, ובאמת שזה כיף שאנחנו בתקופה טובה למלונאות, אבל המלונאות היא מאוד תנודתית ומאוד רגישה בישראל כמו כל דבר בגלל המצב הביטחוני. 

בעיני, בתור מי שגדל בפריפריה מלונאות ותיירות הם דבר שהולך יד ביד, כמי שהוא דור רביעי להתיישבות, תמיד חשתי שתיירות וחקלאות הם שני דברים מאוד דומים שניהם מעבדים ושומרים על האדמה ומייצרים סביבם הרבה מאוד ערכים שהם אהבת הארץ והמולדת כמו גם הסברת פנים לתיירים, ומתן תעסוקה.

לצערי החקלאות והתיירות הלכו לכיוונים שונים, החקלאות כמעט נכחדה עוד מעט זה יהיה מקצוע שיעבור מן העולם כמו הפרסומת של שוקה וסוכן הביטוח, והמלונאות הלכה קדימה והתקדמה ומתפתחת מאוד,  אבל חקלאות בישראל היא הרבה יותר ממקצוע. בזכות החקלאים נוסדה המדינה וליבי כואב ודואב שאני רואה מה נהיה מהחקלאות ומאיתנו כאזרחים שנותנים לזה לקרות כי חשבנו שנשלם פחות אבל בסוף קרה אחרת לגמרי.

אך החקלאות והתיירות הולכים יד ביד, נכון שכולנו רוצים לשלם הכי זול אבל המחאה החברתית על יוקר המחיה שהוציאה את כולנו לרחובות הוכיחה שבסוף אנחנו לא משלמים פחות על מוצרי החלב, הדגים או הבשר אבל עשו את הכול לפתוח את היבוא, חשבו שאולי אם תהיה תחרות ירדו המחירים אבל חקלאים מעולם לא היו עשירים וגם לא עניין אותם, הם רק רצו להתפרנס בכבוד!

לצערי היום הם מפסידים וכולם נסגרים, אותם חקלאים שהקימו את המדינה ועיבדו מאות אלפי דונמים הפכו לדממה שקטה.

כך גם קרה בשמיים הפתוחים – זה כיף שאפשר לטוס במחיר מאוד זול , וגם יש הרבה יותר תיירות נכנסת וכולם זועקים על מחיר הלינה בארץ אבל המלונאים לא מתעשרים והמחירים הם בגלל יוקר המחיה שכל אחד מאיתנו חווה אותו. 

 

אבל בעיני חשוב לזכור:

1. "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל "  - אל תשכחו את ההיסטוריה שלנו.

2. שתהיה מלחמה או סגר מי ייצר לכם חלב, דגים ובשר אם הכול מיבוא מה יקרה שיעשו עלינו חרם כבר אין ולא יהיה מי שמייצר, ראינו גם בתיירות שאהבנו מאוד את תורכיה ראינו כמה הם אוהבים אותנו... 

3. שיירו טילים על עזה או על הצפון – מי שיארח אתכם ויפתח את ביתו וליבו לא יהיו לא האירופאים אלא המלונאים הישראלים שיפתחו את שעריהם בשבילכם.

4. תקנו ישראלי- אל תחשבו שתמיד דופקים אתכם- זה יקר כי עולה לייצר בישראל!!

 

אני התייחסתי לחקלאות ותיירות אבל זה קרה בטקסטיל וקרה בהמון תעשיות – אם אתם שואלים אותי – תקנו ישראלי אם אין אני לי מי לי.

אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לא לעבד את האדמות שלנו, לא לייצר בעצמנו , או לתת פרנסה לסינים וירדנים שהם כוח עבודה זול כי אנחנו רוצים לשלם פחות.

זול עולה ביוקר ובסוף נשלם את המחיר אם לא נתמוך בכלכלה המקומית הישראלית.

מקווים ומחכים לארח אתכם ברשת מלונות אוליב

 

שלכם,

עמית פורת

לפרטים נוספים והצטרפות למועדון הציפור